Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

W niedzielę premiera spektaklu „Bezmatek” w Komunie Warszawa

Ten spektakl to próba odnalezienia i zrozumienia miłości, która odeszła wraz z matką, a teraz powraca w każdym słowie, ruchu, wspomnieniu o niej – wyjaśnia reżyser Patryk Warchoł. Premiera „Bezmatka” według prozy Miry Marcinów w Komunie Warszawa odbędzie się w niedzielę.

23.05.2024

Czas na nadsyłanie zgłoszeń do Nagrody Złotej Róży 2024

Organizatorzy Nagrody Złotej Róży dla najlepszej napisanej po polsku książki upowszechniającej wiedzę naukową zapraszają do nadsyłania zgłoszeń.

23.05.2024

Rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie

W tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie weźmie udział blisko 600 wystawców z Polski i 14 innych krajów. Przyjedzie prawie 1000 autorów i autorek, zaplanowano około 700 wydarzeń i spotkań. Tym razem gościem honorowym imprezy są Włochy.

23.05.2024

Magdalena Hajduk-Dębowska została prezeską Polskiej Izby Książki

Podczas walnego zgromadzenia Polskiej Izby Książki, w dniu 22 maja, wybrano nowe władze Izby na kadencję 2024-2028. Prezeską została Magdalena Hajduk-Dębowska.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Jest to projekt bookstartowy, który obejmuje trzy etapy – dzieci nowonarodzone (do 3. roku życia), przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Od 2017 roku dzięki akcji w ręce najmłodszych czytelników i ich rodziców trafiło już 5 mln książek.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej