Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Tegoroczny nabór ofert do Programu Translatorskiego ©POLAND od lutego

Informujemy, że tegoroczny nabór ofert do Programu Translatorskiego ©POLAND potrwa od 1 lutego do 31 marca 2022.

27.01.2022

Albański przekład „Potopu” Sienkiewicza ze wsparciem Instytutu Książki

W Albanii ukazał się przekład Potopu Henryka Sienkiewicza. Tłumaczenie autorstwa Astrita Beqiraja wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©Poland

27.01.2022

Odeszła Aleksandra Kroh

15 stycznia zmarła po długiej chorobie w Paryżu urodzona w roku 1939 w Łodzi Aleksandra Kroh – pisarka, tłumaczka, popularyzatorka nauki. Z wykształcenia fizyk (UW), pracowała najpierw w Instytucie Chemii Fizycznej PAN; od roku 1978 mieszkała w Paryżu, gdzie do przejścia na emeryturę była zatrudniona w Institut de la santé et de la recherche médicale.

26.01.2022

XXIX Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego

Od 25.01.2022 do 11.03.2022 przyjmowane są zgłoszenia publikacji do 29. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego (decyduje data stempla pocztowego).

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej