Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Webinar dla bibliotekarzy biorących udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”

Bibliotekarzu! Twoja biblioteka zakwalifikowała się do projektu „Mała książka – wielki człowiek”? Koniecznie dołącz do naszego webinarium, podczas którego będziemy mogli się poznać, opowiemy o najważniejszych celach akcji i o tym, jak ją efektywnie przeprowadzić, by przyniosła wiele radości – Małym Czytelnikom, ale też i bibliotekarzom.

20.09.2021

Fotografie poety Tadeusza Dąbrowskiego w Galerii WL4

Od 1 października 2021 r. w gdańskiej Galerii WL4 będzie można obejrzeć wystawę pt. NIGDY NIC, na którą złoży się kilkadziesiąt czarno-białych zdjęć Tadeusza Dąbrowskiego, wykonanych tradycyjną techniką analogową przy użyciu aparatów starszych niż internet i telewizja.

20.09.2021

„Zmysłowa (nie)codzienność” – spotkanie z czeskimi i polskimi poetkami w Krakowie

Kilkanaście dni temu Czechy prezentowały się w roli gościa honorowego podczas Warszawskich Targów Książki. W tym tygodniu ruszają Międzynarodowe Targi Książki i Festiwal Literacki Svět knihy w Pradze, gdzie Polska pełni rolę gościa specjalnego. Więcej o programie tutaj.

20.09.2021

Aleksandra Lipczak laureatką Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza

Aleksandra Lipczak, autorka książki „Lajla znaczy noc” została laureatką Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, wręczonej w sobotę w Radomiu. Nagrodzona książka to eseistyczno–reporterska opowieść o Andaluzji, przenikaniu się kultur, wzajemnym inspirowaniu, o tolerancji i jej braku.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej