Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

„Wieszanie” Rymkiewicza po angielsku ze wsparciem Instytutu Książki

W Stanach Zjednoczonych ukazał się niedawno przekład klasycznej już eseistycznej książki Jarosława Marka Rymkiewicza Wieszanie. Przekład Mateusza Juleckiego wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

24.06.2022

Transmisja gali wręczenia Nagrody Transatlantyk 2022 w niedzielę w TVP Kultura

W niedzielę 26 sierpnia o godzinie 20:00 w TVP Kultura zostanie wyemitowana transmisja gali wręczenia tegorocznej Nagrody Transatlantyk, która miała miejsce 3 czerwca. Zapraszamy do obejrzenia wszystkich, którzy nie mogli być z nami w Krakowie!

24.06.2022

Piknik literacki Imieniny Jana Kochanowskiego odbędzie się już w sobotę

Rozmowy o literaturze, koncerty i mecz poetycki, podczas którego dwie drużyny aktorów zmierzą się na interpretacje wierszy, a oprócz tego wiele atrakcji dla dzieci i stoiska najciekawszych polskich wydawnictw. Dziesiąty literacki piknik organizowany przez Bibliotekę Narodową odbędzie się już w sobotę 25 czerwca w warszawskim Ogrodzie Krasińskich.

24.06.2022

Plener czytelniczy dla dzieci i młodzieży w parku Hestii w Sopocie

W pierwszą sobotę wakacji, czyli 25 czerwca w Sopocie odbędzie się plener czytelniczy zorganizowany przez Fundację Artystyczna Podróż Hestii. W parku Hestii będzie można spotkać m.in. takich autorów książek dla dzieci i młodzieży, jak Michał Rusinek, Agnieszka Wolny-Hamkało czy Sasza Hady. Wydarzenie potrwa od 10:00 do 14:00.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej