Aktualności

15.11.2023

Zbliżają się Wrocławskie Targi Dobrych Książek

W dniach od 30 listopada do 3 grudnia w Hali Stulecia we Wrocławiu odbędą się 31. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Gościem specjalnym tegorocznej imprezy będzie Rumunia.

Organizatorzy ogłosili już, że na tegorocznych targach pojawi się ponad 200 wydawnictw. Niebawem poznamy także program wydarzeń, które odbędą się w ramach targów oraz nazwiska autorów, którzy zapowiedzieli swoją obecność we wrocławskiej imprezie. Na razie wśród ogłoszonych gości znaleźli się m.in. prof. Jerzy Bralczyk, Katarzyna Nosowska czy Aleksander Kwaśniewski.

Podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek tradycyjnie zostaną także przyznane dwie nagrody – Nagroda Edytorska Pióro Fredry oraz Nagroda Edytorska Dobre Strony. Wyróżnienia mają zostać wręczone podczas uroczystej gali, która zakończy pierwszy dzień targów. Niebawem powinniśmy poznać listę nominacji do obu nagród.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek po raz pierwszy odbyły się w 1992 roku. Początkowo impreza nazywała się Spotkania Wydawców Dobrej Książki i odbywała się w kilku miastach, m.in. w Gdańsku, Krakowie czy Warszawie. Po latach wydarzenie przeniosło się na stałe do Wrocławia i najpierw funkcjonowało pod nazwą Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, a następnie, od 2013 roku, zmieniło nazwę na obecną – Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Dziś to jedna z największych w Polsce imprez targowych branży wydawniczej.

Od 2022 operatorem Wrocławskiej Targów Dobrych Książek jest Fundacja Halo Targi.

źródło: Wrocławskie Targi Dobrych Książek