Aktualności

12.03.2020

Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Bolonii odwołane

Informowaliśmy wcześniej, że ze względu na epidemię koronawirusa organizatorzy 57. Targów Książki dla Dzieci w Bolonii zdecydowali się przełożyć imprezę na 4-7 maja 2020 roku. Wczoraj tegoroczna edycja została jednak ostatecznie odwołana.

Elena Pasoli, która kieruje targami, 11 marca powiadomiła media o decyzji organizatorów: „Niestety rozprzestrzenienie się epidemii koronawirusa zarówno we Włoszech, jak i na świecie, zniszczyło wszelkie nadzieje na zorganizowanie targów nawet w niedawno ogłoszonym terminie. Podjęliśmy decyzję, aby nie czekać dłużej i działać teraz, by umożliwić wszystkim oczekiwanym społecznościom zawodowym – wydawcom, autorom, ilustratorom, projektantom, twórcom treści cyfrowych, agentom, licencjodawcom i licencjobiorcom – zmianę swoich planów”.

„W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z prawdziwą sytuacją kryzysową – powiedział Antonio Bruzzone, dyrektor generalny Bologna Fiere – która dotyczy nie tylko naszego kraju, ale niestety ma wymiar międzynarodowy. Konieczność ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa spowodowała wprowadzenie ścisłych ograniczeń w podróżach między krajami, co ma znaczący wpływ na wszystkie formy działalności gospodarczej”.