Aktualności

grafika informacyjna / materiał organizatora
07.08.2023

Forum Dialogu Kultur. Stypendia dla Scenarzystów i Dramatopisarzy

Scenariusz do filmu biograficznego o Czesławie Miłoszu, polifoniczny dramat rozgrywający się na dworcu kolejowym, sztuka teatralna inspirowana koncepcją „nowej złożoności”, surrealistyczny dramat rodzinny, komedia o miłości ponad granicami, kulturami i religiami, projekt spektaklu teatralnego, badający relacje między jednostką a wspólnotą – to projekty, nad którymi będą pracować jesienią w Willi Decjusza artyści i artystki z Polski i Niemiec w ramach programu stypendialnego Forum dialogu Kultur dla dramatopisarzy/dramatopisarek i scenarzystek/scenarzystów.

W tym roku w Willi Decjusza – od lat tworzącej kreatywną przestrzeń do spotkań, współpracy oraz działalności artystycznej i naukowej – w ramach programu stypendialnego wyłonieni spośród kilkudziesięciu aplikacji będą pracować i tworzyć tacy twórcy i twórczynie jak: Marta Sokołowska i Natalie Baudy (wrzesień), Magda Fertacz i Martin Heckmanns (październik) oraz Magdalena Wleklik i Claus Martin (listopad). W ramach podsumowania projektu fragmenty tekstów, które powstaną podczas pobytu stypendystów i stypendystek w Willi Decjusza, zostaną zaprezentowane w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w grudniu 2023 roku w formie maratonu mini-inscenizacji, przygotowanych przez artystów teatru i studentów AST Kraków.

Projekt realizowany jest przez Instytutu Kultury Willa Decjusza we współpracy z  Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej, Literarisches Colloquium Berlin oraz Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie.

Więcej o stypendiach znaleźć można pod tym adresem.