Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Znamy nominacje do Nagrody Conrada

Szalej Moniki Drzazgowskiej, Story Jones Krzysztofa Pietrali, Rzeszot Bartosza Sadulskiego, Miasto bajka Pauliny Siegień i Czarnolas Jagi Słowińskiej to książki nominowane do Nagrody Conrada za rok 2021. Gala wręczenia statuetki odbędzie się 30 października podczas Festiwalu Conrada. O tym, kto zwycięży, zadecyduje kapituła wspólnie z czytelniczkami i czytelnikami, którzy mogą oddać głos za pośrednictwem strony internetowej festiwalu.

04.10.2022

VI Festiwal Teologii Politycznej: Adam Mickiewicz. Poeta – Patriota – Prorok

VI Festiwal Teologii Politycznej: Adam Mickiewicz. Poeta - Patriota - Prorok to cykl trzech spotkań poświęconych myśli i twórczości znamienitego poety i twórcy polskiego romantyzmu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek, wcześniej w środę na festiwalu odbędą się warsztaty kolażu.

04.10.2022

Nagroda Identitas 2023 dziś otwiera konkurs dla polskich pisarzy

Fundacja Identitas ogłasza konkurs dla polskich pisarzy, którzy nie przekroczyli 41. roku życia. Na warsztaty za kręgiem polarnym pojedzie sześcioro polskich autorów, spośród których jeden otrzyma Nagrodę Identitas 2023. Dzieła całej szóstki nominowanych będą promowane przez Fundację Identitas i jej partnerów.

03.10.2022

Zakończyły się XXVII Międzynarodowy Festiwal Książki w Budapeszcie oraz Festiwal Literacki PesText [relacja i zdjęcia]

Podwójne święto książki w stolicy Węgier trwało pięć dni, zakończyło się w niedzielę 2 października. Była to pierwsza edycja wydarzenia po przerwie spowodowanej pandemią. Przestrzeń targową w Millenáris Park odwiedziły tłumy czytelników. Organizatorem polskiej prezentacji były Instytut Książki oraz Instytut Polski w Budapeszcie.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej