Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Instytut Książki wsparł hiszpański przekład „Smakologii” Oli Woldańskiej-Płocińskiej

W Hiszpanii ukazał się przekład książki dla dzieci „Smakologia” autorstwa Oli Woldańskiej-Płocińskiej. Wydanie książki w tłumaczeniu Marty Słyk i Ernesto Rubio Garcíi wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

07.12.2023

Bielsko-Biała kupiła zbiory prywatnego Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta

Książnica Beskidzka, biblioteka należąca do samorządu Bielska-Białej, zakupiła zbiory prywatnego Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta, które działa od 1989 roku na bielskiej starówce – podał w środę prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

07.12.2023

W Paryżu odbyła się premiera „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry

W środę w teatrze La Comedie Italienne w Paryżu odbyła się premiera „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry w reżyserii Krzysztofa Rogulskiego z udziałem polskich i francuskich aktorów, przy współpracy z Instytutem Polskim w Paryżu.

07.12.2023

W czwartek odbędzie się pogrzeb Pawła Huelle

W czwartek o godz. 10.30 mszą świętą w kościele św. Jana w Gdańsku rozpoczną się uroczystości pogrzebowe pisarza Pawła Huelle. Do czwartku do godz. 20 w Kunszcie Wodnym wyłożona jest księga kondolencyjna.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Jest to projekt bookstartowy, który obejmuje trzy etapy – dzieci nowonarodzone (do 3. roku życia), przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Od 2017 roku dzięki akcji w ręce najmłodszych czytelników i ich rodziców trafiło już 5 mln książek.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej