Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

18.04.2024

Spotkanie dyrektorów i pracowników bibliotek publicznych powiatu słupskiego w Kobylnicy [relacja i zdjęcia]

We wtorek 16 kwietnia w Kobylnicy (woj. pomorskie) odbyło się coroczne spotkanie dyrektorów i pracowników bibliotek publicznych powiatu słupskiego. Wzięła w nim udział także kierowniczka Działu Analiz i Projektów Specjalnych w Instytucie Książki, Anna Zagórska.

18.04.2024

„Rok na zamku” Nikoli Kucharskiej po angielsku ze wsparciem Instytutu Książki

W Wielkiej Brytanii ukazał się przekład książki „Rok na zamku” Nikoli Kucharskiej. Wydanie publikacji w tłumaczeniu Anny Władyki-Leitretter wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

18.04.2024

Plakat do pobrania z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Z okazji obchodzonego 23 kwietnia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich został przygotowany plakat, który może zostać użyty przez każdą bibliotekę, księgarnię czy instytucję chcącą włączyć się w obchody święta. Na zlecenie Polskiej Izby Książki plakat przygotowała artystka Magda Górska.

18.04.2024

Premiera „Zemsty” w reżyserii Michała Zadary w Teatrze Komedia w Warszawie

W „Zemście” – zarówno u Fredry, jak i w naszej inscenizacji – chodzi o to, w jaki sposób mechanizmy przemocy mogą być zastąpione przez mechanizmy prawa cywilnego – mówi PAP Michał Zadara, reżyser „Zemsty” w Teatrze Komedia w Warszawie. Premiera przedstawienia w piątek.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Jest to projekt bookstartowy, który obejmuje trzy etapy – dzieci nowonarodzone (do 3. roku życia), przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Od 2017 roku dzięki akcji w ręce najmłodszych czytelników i ich rodziców trafiło już 5 mln książek.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej