Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Strefa NPRCz 2.0 na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Strefa NPRCz 2.0 będzie obecna na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który potrwa od 18 do 23 września.

21.09.2023

Festiwal poetycki „Warszawa Wierszy” już niedługo

W dniach od 30 września do 9 października odbędzie się nowy festiwal poetycki – „Warszawa Wierszy. Jego organizatorami są Fundacja Domu Literatury i Domów Pracy Twórczej oraz Polski PEN Club. Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.

21.09.2023

Rozstrzygnięto konkurs Ambasador Nowej Europy

Rozstrzygnięto konkurs wydawniczy Ambasador Nowej Europy, organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku oraz Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu.

21.09.2023

„Co budują zwierzęta?” Emilii Dziubak po ukraińsku ze wsparciem Instytutu Książki

W Ukrainie ukazał się przekład książki „Co budują zwierzęta?” Emilii Dziubak. Wydanie książki w tłumaczeniu Olhi Horby wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej