Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Ogłoszono program tegorocznych Imienin Jana Kochanowskiego

Tegoroczne Imieniny Jana Kochanowskiego odbędą się 24 czerwca w Ogrodzie Krasińskich w Warszawie. To literacki piknik od lat organizowany przez Bibliotekę Narodową.

09.06.2023

Program wsparcia wydawniczego Instytutu Francuskiego w Paryżu

30 czerwca minie czas na składanie wniosków do Programu Wsparcia Wydawniczego Instytutu Francuskiego w Paryżu. Celem programu jest pomoc polskim wydawnictwom w publikowaniu francuskich książek w polskich tłumaczeniach. 

09.06.2023

„Po drugiej stronie okna” Anny Czerwińskiej-Rydel po chińsku ze wsparciem Instytutu Książki

Na Tajwanie ukazał się przekład książki „Po drugiej stronie okna. Opowieść o Januszu Korczaku” autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel. Wydanie książki przetłumaczonej na chiński tradycyjny przez Wei-Yun Lin-Górecką wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

09.06.2023

Wannolot z „Tytusa, Romka i A’Tomka” Papcia Chmiela w Krakowie

W ubiegłą sobotę w Krakowie uroczyście odsłonięto miniaturowy wannolot z komiksów o Tytusie, Romku i A’Tomku. Pojazd umieszczono w parku kieszonkowym im. Papcia Chmiela podczas imprezy z okazji 100. rocznicy urodzin autora.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej