Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Trzeci dzień Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej za nami

Polski program trzeciego dnia Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej (Taipei International Book Exhibition TIBE) dostarczył gościom imprezy licznych wrażeń. Wśród nich znalazły się m.in. spotkanie z Andrzejem Sapkowskim i Bartoszem Sztyborem, warsztaty rysunkowe z Marianną Oklejak i prezentacja cudów świata książki.

02.02.2023

Konkurs na plakat promujący Tydzień Bibliotek 2023

Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich ogłosił konkurs na plakat promujący tegoroczny Tydzień Bibliotek. Zgłoszenia można wysyłać do 1 marca, a zwycięski plakat poznamy 17 marca 2023 roku.

02.02.2023

Bartosz Sztybor w Tajpej: azjatycki odbiorca docenia dobrą sztukę, otwiera się na komiks zagraniczny

„Azjatycki odbiorca chce czegoś nowego. Widać inspiracje w komiksach tajwańskich czy japońskich komiksem europejskim. Tamtejsi czytelnicy doceniają dobrą sztukę, otwierają się na komiks zagraniczny” – powiedział PAP podczas Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej Bartosz Sztybor, scenarzysta komiksowy i filmowy.

02.02.2023

Konkurs ACADEMIA 2023 na najlepszą książkę akademicką i naukową

Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej oraz Fundacja Historia i Kultura zapraszają wydawców do udziału w 16. edycji konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2023. 

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej