Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

„Zdrój” Barbary Klickiej po szwedzku ze wsparciem Instytutu Książki

W Szwecji ukazało się tłumaczenie Zdroju Barbary Klickiej. Wydanie przekładu Patricii Cukrowskiej wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

25.10.2021

Marta Grzywacz z Górnośląską Nagrodą Literacką Juliusz za „Naszą panią z Ravensbrück”

Marta Grzywacz zwyciężyła w rozstrzygniętym w sobotę w Rybniku konkursie o Górnośląską Nagrodę Literacką Juliusz za książkę pt. „Nasza pani z Ravensbrück”. To biografia byłej strażniczki tego obozu oraz obozu Auschwitz Johanny Langefeld.

25.10.2021

O Gombrowiczu w Paryżu i Berlinie

We wtorek w Bibliotece Polskiej w Paryżu odbędzie się konferencja poświęcona Witoldowi Gombrowiczowi. W listopadzie polski pisarz będzie bohaterem wystawy w Berlinie. Współorganizatorem obydwu wydarzeń jest Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

25.10.2021

Elżbieta Łapczyńska laureatką Nagrody Conrada za najlepszy debiut literacki

Elżbieta Łapczyńska, autorka powieści „Bestiariusz Nowohucki”, została laureatką Nagrody Conrada za najlepszy debiut literacki 2020 roku. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w niedzielę wieczorem na zakończenie literackiego Festiwalu Conrada w Krakowie.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej