Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

„Polsko-ukraińskie czytanie poezji” – spotkanie na festiwalu „Siła Słowa” [relacja i zdjęcia]

Ostatnim wydarzeniem, które odbyło się podczas festiwalu „Siła Słowa – literackie dialogi polsko-ukraińskie”, będącego częścią Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie było spotkanie pt. „Polsko-ukraińskie czytanie poezji”, które poprowadziła Katarzyna Wójcik.

28.05.2023

„Wojna i Si-Fi: w poszukiwaniu nowych światów” – spotkanie na festiwalu „Siła Słowa” [relacja i zdjęcia]

W ramach festiwalu „Siła Słowa – literackie dialogi polsko-ukraińskie”, który odbywa się podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie miało miejsce spotkanie pt. „Wojna i Si-Fi: w poszukiwaniu nowych światów” W rozmowie wzięła udział czwórka pisarzy i pisarek fantastycznych: Svitłana Taratorina, Maria Szahuri, Andrzej Sapkowski i Rafał Kosik. Spotkanie poprowadził dziennikarz i publicysta Piotr Gociek.

28.05.2023

„Wyrazić niewyrażalne” – o doświadczeniu granicznym w poezji na festiwalu „Siła Słowa” [relacja i zdjęcia]

W ramach festiwalu „Siła Słowa – literackie dialogi polsko-ukraińskie”, który odbywa się podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie miało dziś miejsce spotkanie pt. „Wyrazić niewyrażalne - o doświadczeniu granicznym w poezji”, w którym wzięły udział dwie poetki – Jaryna Czornohuz i Karolina Kapusta. Rozmowę poprowadził dziennikarz Jakub Moroz.

28.05.2023

„Dekomunizacja – doświadczenie Polski i Ukrainy” – spotkanie na festiwalu „Siła Słowa” [relacja i zdjęcia]

W ramach festiwalu „Siła Słowa – literackie dialogi polsko-ukraińskie”, który odbywa się podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie miało miejsce spotkanie pt. „Dekomunizacja – doświadczenie Polski i Ukrainy”. W rozmowie wzięli udział Vakhtang Kebuladze i Bronisław Wildstein, a poprowadził ją dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej