Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

01.07.2022

„Zły” Leopolda Tyrmanda zostanie grą komputerową

Kultowa powieść Leopolda Tyrmanda „Zły” w końcu doczeka się adaptacji. Firma RedDeer.Games we współpracy z Destructive Creations pracuje nad grą komputerową, która ma przenieść akcję słynnej książki na ekrany.

01.07.2022

Przegląd letnich festiwali literackich w Polsce

Każdy, kto jeszcze nie wie, jak spędzi wakacje, powinien rozważyć wzięcie udziału w jednym z festiwali literackich, które latem odbędą się w Polsce. Żebyście nie pogubili się w ich bogatej ofercie, wybraliśmy kilka imprez, które wydają się nam najciekawsze.

01.07.2022

Wystawa rękopisów Marii Konopnickiej w nowych czytelniach Biblioteki Narodowej

Nawet najkrótszy biogram Konopnickiej brzmi imponująco. Poetka, nowelistka, krytyczka literacka, publicystka, tłumaczka, działaczka społeczna, patriotka-pozytywistka, emancypantka, a także żona, matka, przyjaciółka. Kuratorzy wystawy postanowili przywołać wszystkie wymienione aspekty i zilustrować je wybranymi, zaprezentowanymi na wystawie rękopisami.

01.07.2022

Translatorium – nabór do programu mentoringowego dla tłumaczek i tłumaczy

Kraków Miasto Literatury UNESCO, Centrum Badań Przekładoznawczych UJ, Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury oraz Instytut Francuski zapraszają do udziału w programie mentoringowym adresowanym do osób zainteresowanych tłumaczeniem literatury, które mają na swoim koncie nie więcej niż jeden opublikowany przekład dzieła literackiego. Nabór trwa do 31 sierpnia.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej