Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Ostatnie tegoroczne spotkanie online dla beneficjentów „Certyfikatu dla małych księgarni”

Instytut Książki zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie-prelekcję online dla beneficjentów programu „Certyfikat dla małych księgarni”.

08.12.2023

Poznaliśmy wyniki III edycji Programu mentoringowego Translatorium

Poznaliśmy nazwiska czwórki tłumaczek, które od stycznia wezmą udział w Programie mentoringowym Translatorium i pod okiem doświadczonych koleżanek i kolegów będą doskonalić przez pół roku swoje umiejętności translatorskie.

08.12.2023

„Śmieciogród” Oli Woldańskiej-Płocińskiej po hiszpańsku ze wsparciem IK

W Hiszpanii ukazał się przekład książki dla dzieci „Śmieciogród” autorstwa Oli Woldańskiej-Płocińskiej. Wydanie książki w tłumaczeniu Marty Słyk i Ernesta Rubia Garcíi wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

08.12.2023

Paweł Huelle spoczął na cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku

Ks. Krzysztof Niedałtowski duszpasterz gdańskich środowisk twórczych: „może nawet chciał zniknąć jak Weiser Dawidek”. Uroczystości pogrzebowe Pawła Huelle, odbyły się w czwartek w Gdańsku. Pisarza żegnali bliscy, mieszkańcy, politycy i duchowni różnych wyznań.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Jest to projekt bookstartowy, który obejmuje trzy etapy – dzieci nowonarodzone (do 3. roku życia), przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Od 2017 roku dzięki akcji w ręce najmłodszych czytelników i ich rodziców trafiło już 5 mln książek.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej