Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

13. Krakowski Festiwal Komiksu odbędzie się w marcu

Krakowskie Biuro Festiwalowe poinformowało, że w dniach 22-24 marca odbędzie się 13. Krakowski Festwial Komiksu, impreza, którą KBF współorganizuje wraz z Krakowskim Stowarzyszeniem Komiksowym i Fundacją Muzeum Komiksu.

01.03.2024

Wrocławskiej bibliotece przekazano dwie XIX-wieczne księgi odzyskane dzięki staraniom MKiDN

Uroczystość prezentacji i przekazania do zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu dwóch XIX-wiecznych książek Karola Marksa, które odzyskano dzięki staraniom restytucyjnym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

01.03.2024

Wybór wierszy Zuzanny Ginczanki po francusku

We Francji ukazał się przed tygodniem obszerny dwujęzyczny wybór wierszy Zuzanny Ginczanki pt. Les Centaures & autres poèmes w przekładzie Isabelle Macor.

01.03.2024

Pobyt rezydencyjny dla tłumaczy literatury irlandzkiej w Galway

Rozpoczął się nabór na program rezydencyjny dla tłumaczy w Emily Anderson Centre for Translation Research and Practice w Irlandii.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Jest to projekt bookstartowy, który obejmuje trzy etapy – dzieci nowonarodzone (do 3. roku życia), przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Od 2017 roku dzięki akcji w ręce najmłodszych czytelników i ich rodziców trafiło już 5 mln książek.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej