Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Plebiscyt „Ulubiona Księgarnia Warszawy” według nowych zasad

Od 2020 roku mieszkańcy Warszawy wybierają swoje ulubione księgarnie niezależne w plebiscycie „Ulubiona Księgarnia Warszawy”. W tym roku konkurs się zmienia – teraz każdy będzie mógł samodzielnie zgłosić księgarnię, a potem brać udział w głosowaniu. Tytuły ulubionych księgarń zostaną przyznane w czterech kategoriach.

30.05.2023

„Nowe podróże po literaturze” w Bibliotece Kraków

„Nowe podróże po literaturze” to wakacyjna inicjatywa Biblioteki Kraków, która skierowana jest do czytelników w każdym wieku. Obejmuje ona cztery literackie tygodnie: włoski, polski, brazylijski i egipski.

30.05.2023

Opowiadania Stefana Grabińskiego po słowacku ze wsparciem Instytutu Książki

W Słowacji ukazał się zbiór opowiadań niesamowitych Stefana Grabińskiego w przekładzie Tomáša Horvátha. Wydanie tomu zatytułowanego „Mŕtvy priestor” wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

30.05.2023

Akcja „Żyjące książki” na Dzień Dziecka

Już 1 czerwca akcja „Żyjące książki”, której głównym elementem jest ogólnopolska zbiórka książek na cele społeczne, zagości w Warszawie na Placu Zamkowym od 12.00-14.00. Organizatorem akcji jest Fundacja Ekologiczna ARKA.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej