Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

25.11.2022

Rozpoczął się Festiwal 3xRóżewicz w Radomsku

Spektakle teatralne, wystawa oraz spotkania ze znawcami twórczości braci Różewiczów: Tadeusza, Stanisława i Janusza przybliżą ich dorobek artystyczny w czasie trwania Festiwalu 3xRóżewicz. Cykl wydarzeń rozpoczął się w piątek w Radomsku i potrwa do niedzieli.

25.11.2022

Ważny artykuł prof. Andrzeja Nowaka na łamach hiszpańskiego „Libertad Digital”

Dzięki staraniom Instytutu Książki na łamach cenionego hiszpańskiego serwisu internetowego „Libertad Digital” ukazał się artykuł prof. Andrzeja Nowaka. Stanowi on polemiczną reakcję na tezy zawarte w głośnej w Hiszpanii książce „Imperiofobia y leyenda negra” (pol. Imperiofobia i czarna legenda) hiszpańskiej akademiczki i pisarki prof. Maríi Elviry Roca Barea.

25.11.2022

„Iskra zapalna Marca '68” – 55 lat temu odbyła się premiera „Dziadów” Kazimierza Dejmka

55 lat temu, 25 listopada 1967 r., w Teatrze Narodowym odbyła się premiera „Dziadów” Mickiewicza w reżyserii Kazimierza Dejmka. Spektakl stał się iskrą zapalną studenckich protestów Marca '68.

25.11.2022

Już w niedzielę druga część słuchowiska „Adam Mickiewicz w pałacu w Śmiełowie”!

W najbliższą niedzielę 27 listopada o godzinie 22:05 na antenie Programu 3 Polskiego Radia odbędzie się premiera drugiej części słuchowiska „Adam Mickiewicz w pałacu w Śmiełowie” w reżyserii Tomasza Mana. Zarówno sztuka, jak i słuchowisko powstały z inicjatywy i na zlecenie Instytutu Książki.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej