Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Jutro rozpoczynają się Targi Książki LIBER w Madrycie – Polska gościem honorowym

Jutro rozpoczynają się Targi Książki LIBER w Madrycie, na których Polska – za sprawą Instytutu Książki – pełni rolę gościa honorowego. Główna część wydarzenia potrwa od 4 do 6 października, jednak już dziś wieczorem odbędzie się uroczyste otwarcie targów. Oficjalna inauguracja imprezy będzie miała miejsce o godzinie 19:00, zaś otwarcie polskiego stoiska targowego – o godzinie 20:00.

03.10.2023

Zapisy do Szkoły Czytania KMLU

W październiku rozpoczyna się kolejna edycja Szkoły Czytania, czyli spotkań z literaturą skierowanych do młodzieży szkół ponadpodstawowych, które organizuje Kraków Miasto Literatury UNESCO. Tym razem projekt odbędzie się pod egidą Festiwalu Conrada.

03.10.2023

Bogate rzymskie archiwum pamiątek po Mickiewiczu, Krasińskim i Norwidzie zostanie zdigitalizowane

Bogate archiwum korespondencji i notatek Adama Mickiewicza, Zygmunta Krasińskiego i Cypriana Kamila Norwida przechowywane jest w domu generalnym księży zmartwychwstańców w Rzymie. „Wszystko będzie zdigitalizowane i udostępnione w internecie” – powiedział PAP przełożony domu, biblista i wykładowca na Papieskim Uniwersytecie Urbaniańskim, ksiądz profesor Andrzej Gieniusz.

03.10.2023

Trzy utwory w finale Konkursu o Nagrodę Dramaturgiczną im. Tadeusza Różewicza

Trzy sztuki teatralne: „Dobre papiery” Anny Wakulik, „Pray the Gay Away” Michała Kordy oraz „Szwaczka” Łukasza Barysa znalazły się w finale drugiej edycji Konkursu o Nagrodę Dramaturgiczną im. Tadeusza Różewicza – poinformował w poniedziałek organizujący konkurs Teatr Miejski w Gliwicach.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej