Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Międzynarodowy konkurs olsztyńskiej WBP na ekslibris

Wojewódzka Biblioteka Publicznej w Olsztynie organizuje międzynarodowy konkurs na ekslibris ph. „Ruszył Ziemię” z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

26.09.2022

„Infrastruktura bibliotek 2021-2025” w Radiu Kraków

W minioną środę na antenie Radia Kraków wyemitowano audycję poświęconą „Infrastrukturze bibliotek 2021-2025”. W programie „Przystanek Kultury” wzięła udział Anna Zagórska, kierowniczka Działu Analiz i Projektów Specjalnych w Instytucie Książki.

26.09.2022

Znamy laureatów XXXIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier

W sobotę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier odbyła się gala, podczas której wyróżniono laureatów ze świata komiksu w czterech kategoriach.

26.09.2022

Agnieszka Krzemińska ze Złotą Różą dla najlepszej książki popularnonaukowej roku

Wczoraj podczas Festiwalu Nauki w Warszawie przyznano nagrodę Złota Róża dla najlepszej książki popularnonaukowej roku. Laur przypadł Agnieszce Krzemińskiej za pozycję „Grody, garnki i uczeni. O archeologicznych tajemnicach ziem polskich”. Nagroda jest wspólną inicjatywą Festiwalu Nauki w Warszawie, miesięcznika „Nowe Książki” oraz Instytutu Książki.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej