Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarki i pisarzy, tłumaczki i tłumaczy, wydawczynie i wydawców, bibliotekarki i bibliotekarzy, księgarki i księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się ponad 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Festiwal Początek Sezonu w Bydgoszczy rozpocznie się w czwartek

Już w najbliższy czwartek rozpocznie się pierwsza edycja nowego festiwalu literackiego w Bydgoszczy. Program trwającej do niedzieli imprezy jest naprawdę bogaty i wszystko wskazuje na to, że Festiwal Początek Sezonu nie będzie tylko jednorazowym wydarzeniem.

25.06.2024

We wrześniu odbędzie się 8. Kiermasz Książki Niezależnej w Warszawie

Już tylko do 1 lipca można zgłaszać chęć udziału w ósmej edycji Kiermaszu Książki Niezależnej, który odbędzie się w dniach 14-15 września w centrum społeczno-kulturalnym ADA Puławska.

25.06.2024

Wyniki naboru do Programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”

Informujemy, że w ramach naboru złożonych zostało 509 wniosków, w tym 405 wniosków poprawnych formalnie, na łączną kwotę wnioskowanego dofinansowania 2 121 796 zł. Do dofinansowania zakwalifikowanych zostało 95 wniosków o najniższym wskaźniku dochodów podatkowych gminy (wskaźnik G) spośród złożonych w naborze wniosków poprawnych formalnie.

25.06.2024

Paweł Piwowarczyk laureatem konkursu „Zwyrtała” za najlepszy pomysł promujący czytanie

Jury konkursu „Zwyrtała” za najlepszy pomysł promujący czytanie, postanowiło przyznać nagrodę główną „Zwyrtała 2024” panu Pawłowi Piwowarczykowi z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach, za projekt: „Książka na stadionach. Stadion oszalał”. Przyznano też 5 finałowych wyróżnień.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Jest to projekt bookstartowy, który obejmuje trzy etapy – dzieci nowonarodzone (do 3. roku życia), przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Od 2017 roku dzięki akcji w ręce najmłodszych czytelników i ich rodziców trafiło już 5 mln książek.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

NIP: 6762670222
REGON: 528799030


Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej