Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Zgłoszenia na Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Bolonii do poniedziałku

Instytut Książki do poniedziałku 4 grudnia przyjmuje zgłoszenia do udziału w polskim stoisku na Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci w Bolonii, które odbędą się w dniach 8–11 kwietnia 2024 roku.

01.12.2023

Kolejne spotkania online dla beneficjentów „Certyfikatu dla małych księgarni”

Instytut Książki zaprasza na kolejne spotkania online, które skierowane są do księgarzy-beneficjentów programu „Certyfikat dla małych księgarni”. 

01.12.2023

Wczoraj wręczono nagrody Pióro Fredry i Dobre Strony 2023

Wczoraj, podczas zakończenia pierwszego dnia Wrocławskich Targów Dobrych Książek, wręczono nagrody laureatom tegorocznych nagród edytorskich Pióro Fredry i Dobre Strony.

01.12.2023

„Idą święta!” Moniki Utnik-Strugały po rumuńsku ze wsparciem Instytutu Książki

Ukazał się rumuński przekład książki „Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie” Moniki Utnik-Strugały z ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło. Wydanie książki w tłumaczeniu Mihaeli Cornelii Fiscutean wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Jest to projekt bookstartowy, który obejmuje trzy etapy – dzieci nowonarodzone (do 3. roku życia), przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Od 2017 roku dzięki akcji w ręce najmłodszych czytelników i ich rodziców trafiło już 5 mln książek.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej