Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarki i pisarzy, tłumaczki i tłumaczy, wydawczynie i wydawców, biblioteraki i bibliotekarzy, księgarki i księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się ponad 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

12.06.2024

Nowy system do składania wniosków w Programach Ministra

Nowy system do obsługi wniosków grantowych został uruchomiony. Wszystkie konta z systemu EBOI zostały przeniesione do systemu roGRANT.

12.06.2024

Festiwal Literatury Azjatyckiej w listopadzie

W dniach 14-17 listopada w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie odbędzie się druga edycja Festiwalu Literatury Azjatyckiej odbędzie się.

12.06.2024

Instytut Książki wsparł estoński przekład „Doliny Issy” Czesława Miłosza

W Estonii ukazało się tłumaczenie „Doliny Issy” – najsłynniejszej powieści Czesława Miłosza. Wydanie przekładu pióra Hendrika Lindepuu wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

12.06.2024

„Literatura na Świecie”, ZAiKS i Polski PEN Club organizują warsztaty przekładu literackiego

ZAiKS, Polski PEN Club i redakcja wydawanej przez Instytut Książki „Literatury na Świecie” zapraszają początkujących tłumaczy i tłumaczki do udziału w bezpłatnych warsztatach przekładu literackiego. Trzydniowe zajęcia odbędą się w dniach 18-20 października.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Jest to projekt bookstartowy, który obejmuje trzy etapy – dzieci nowonarodzone (do 3. roku życia), przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Od 2017 roku dzięki akcji w ręce najmłodszych czytelników i ich rodziców trafiło już 5 mln książek.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

NIP: 6762670222
REGON: 528799030


Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej