Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Najlepsze biblioteki w Polsce - liderzy Rankingu Bibliotek 2021

Dzisiaj w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłosiliśmy laureatów kolejnej, jedenastej odsłony Rankingu Bibliotek. Przedstawiciele samorządów i bibliotek z pierwszej dziesiątki w Polsce oraz liderzy każdego z województw odebrali pamiątkowe dyplomy. Uroczystość uświetnił recital chopinowski Aleksandry Dąbek.

02.12.2021

Muzeum Narodowe we Wrocławiu laureatem nagrody edytorskiej Pióro Fredry 2021

Wrocławskie Muzeum Narodowe otrzymało "Pióro Fredry" - główną nagrodę w konkursie na najlepszą edytorsko książkę - za publikację pt. "Eryka i Jan Drostowie. Mistrzowie szkła ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu", autorstwa Barbary Banaś, z projektem graficznym Joanny Jopkiewicz.

01.12.2021

„Się porobiło” – wystawa urodzinowa „Literatury na Świecie” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej otwarta [realacja i zdjęcia]

Wczoraj w warszawskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej zainaugurowana została wystawa z okazji półwiecza istnienia „Literatury na Świecie”, jednego z najważniejszych czasopism literackich w Polsce, którego wydawcą od 2010 roku jest Instytut Książki. Wystawę otworzył redaktor naczelny miesięcznika, Piotr Sommer.

01.12.2021

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej prof. Krzysztofa Uniłowskiego

Przed wejściem głównym Biblioteki Śląskiej przy placu Rady Europy 1 w Katowicach odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej prof. Krzysztofa Uniłowskiego.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej