Aktualności

02.11.2020

Zakończyły się zdjęcia do „Chłopów”

Zakończyły się zdjęcia do wyjątkowej adaptacji powieści Władysława Reymonta. Za produkcję odpowiadają nominowani do Oscara twórcy „Twojego Vincenta” – Dorota Kobiela, Hugh Welchman i Sean Bobbitt. Premiera planowana jest na 2022 rok.

Na planie filmowym obok Kamili Urzędowskiej, Roberta Gulaczyka, Mirosława Baki, Andrzeja Konopki, Ewy Kasprzyk i Sonii Mietielicy, pojawili się również Małgorzata Kożuchowska, Sonia Bohosiewicz, Maciej Musiał, Dorota Stalińska, Julia Wieniawa i Mateusz Rusin.

Zdjęcia to pierwszy etap procesu realizacji filmu, który powstanie w technice animacji malarskiej. Obecnie trwa rekrutacja malarzy w studiach w Polsce, Serbii i Ukrainie. Niebawem rozpocznie się montaż zdjęć, a na początku przyszłego roku grupa malarzy rozpocznie prace w studio BreakThru Films w Sopocie.

„Czeka nas ogrom pracy. Technika, którą wybraliśmy, jest trudna i czasochłonna, ale dzięki »Twojemu Vincentowi« wiemy, że przeniesienie malarstwa olejnego na duży ekran daje magiczny efekt” – opowiada Piotr Dominiak, dyrektor artystyczny studia BreakThru Films.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]