Aktualności

13.09.2022

XXVII Targi Wydawców Katolickich już 29 września

Tylko trzy tygodnie pozostały do kolejnego Święta Dobrej Książki - XXVII Targów Wydawców Katolickich (29 września – 2 października, Arkady Kubickiego i Ogrody Zamku Królewskiego).

XXVII TWK to blisko 140 wystawców, ponad 200 wydarzeń (spotkania autorskie, dyskusje i debaty, wystawy), szkolenie dla bibliotekarzy „Świat książki religijnej”, a także 25-lecie Nagrody FENIKS.

Organizatorzy szczególnie dumni są z obecności licznej reprezentacji gości zagranicznych. „Mimo przedłużającej się tragedii wojny, która dotknęła Ukrainę udało się doprowadzić do obecności podczas targów kilku wydawnictw religijnych z tego kraju. Cieszę się niezmiernie, że polscy i ukraińscy czytelnicy będą mogli spotkać się w jednym miejscu i wzajemnie poznając swoją kulturę, koncentrując się łączących nas więziach religijnych, kulturowych i społecznych” – komentuje ks. Roman Szpakowski sdb, dyrektor Targów Wydawców Katolickich.

To zresztą nie jedyny akcent zagraniczny tegorocznych Targów. Na Targach będzie można zapoznać się także z ofertą oficyn z Białorusi, a także tradycyjnie już nie zabraknie gości z Wydawnictwa Watykańskiego.

Po więcej szczegółów na temat Targów zapraszamy na: https://swk.pl/swieto-dobrej-ksiazki-w-warszawie/

***

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury