Aktualności

fot. materiały NCK
11.08.2021

Wystawa plenerowa o Polskim Wydawnictwie Muzycznym przed Kordegardą

Przed Kordegardą, Galerią Narodowego Centrum Kultury w Warszawie, otwarto wystawę plenerową towarzyszącą jubileuszowi 75-lecia działalności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Ekspozycja czynna będzie do 30 sierpnia.

„Ekspozycja przedstawia wizualnie złożony proces wydawniczy, od momentu w którym twórcy przekazują swoje kompozycje do opracowania, przez wszystkie etapy redakcji, korekt, składu, projektowania graficznego, weryfikacji prawnych i finansowych, po produkcję drukarską i cyfrową oraz dystrybucję gotowych publikacji” – napisano o wystawie na stronie NCK.

Przypomniano, że Polskie Wydawnictwo Muzyczne (PWM) wydało ponad 132 tys. publikacji, w tym książki, czasopisma, i periodyki naukowe, płyty, audiobooki i publikacje nutowe dla wszystkich grup wiekowych.

„Wystawa przybliża proces wydawniczy, ale opowiada też o innych obszarach działalności oficyny” – czytamy na stronie NCK.

Jak wyjaśniono, „PWM prowadzi również szerokorozumianą działalnością edukacyjną, promocyjną i popularyzatorską, zajmuje się kultywowaniem najlepszych polskich i światowych tradycji muzycznych, a także aktywnie przyczynia się do ochrony materialnego i niematerialnego muzycznego dziedzictwa Polski”.

Wystawa czynna będzie przed Kordegardą do 30 sierpnia br.

źródło: PAP, Grzegorz Janikowski

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna