Aktualności

19.02.2019

Wiosną dwa nowe programy w TVP Kultura

Wiosną w TVP Kultura zadebiutują dwa nowe programy. Łukasz Orbitowski zaprezentuje cykl - „One. Kobiety Kultury” o polskich artystkach, a dziennikarz Mariusz Cieślik poprowadzi program o literaturze polskiej - „Koło pióra”.

Telewizja Polska zaprezentowała wiosenną ramówkę stacji, a premierowych programów nie zabraknie również na antenie TVP Kultura. Emitowany będzie nowy sezon „Chuligana Literackiego”, powróci magazyn publicystyczny „Kronos”, program „Pegaz” oraz „Dranie w kinie”. W programie znajdzie się także miejsce dla takich pozycji jak „Tygodnik Kulturalny”, serwis „Informacje Kulturalne”, „Studio Kultura – Rozmowy” czy „Niedziela z…”. Pojawią się także transmisje z najważniejszych wydarzeń kulturalnych zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. 
 

„One. Kobiety kultury” będą miały swoją premierę co sobotę o godzinie 15.00. Orbitowski będzie przedstawiać sylwetki kobiet – artystek, zarówno wielkich gwiazd, jak i debiutantek. Z kolei „Koło pióra” będzie emitowany w czwartki o godzinie 22.00, a w programie w rozmowach z pisarzami i specjalistami będą omawiane sytuacje ważne pozycje literackie. W każdym odcinku widzowie usłyszą także najciekawsze fragmenty znanych książek w wykonaniu aktorów. 

[źródło: wirtualnemedia.pl]