Aktualności

17.03.2023

W weekend odbędą się targi książki dla dzieci i młodzieży Mały Koneser

Festiwal i targi wydawnictw dla dzieci i młodzieży – w taki sposób organizatorzy określają wydarzenie, które odbędzie się 18 i 19 marca w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Według ich zapowiedzi Mały Koneser ma na okres tych dwóch dni stać się polską stolicą książki ilustrowanej.

W zorganizowanym przez wydawnictwo Wytwórnia festiwalu i targach wydawnictw dla dzieci i młodzieży Mały Koneser łącznie weźmie udział 23 polskich wydawców. Wśród nich znajdą się: Albus, Babaryba, Buka, Druganoga, Dwie Siostry, Entliczek, Ezop, Format, Hokus-Pokus, Kultura Gniewu, Literówka, Mamania, Muchomor, Polarny Lis, Poławiacze Pereł, Powergraph, Tako, Tashka, Tatarak, Widnokrąg, Wolno, Wytwórnia oraz Zakamarki.

To już druga edycja warszawskiej imprezy – po raz pierwszy Mały Koneser odbył się w ubiegłym roku. W założeniu impreza została stworzona dla ambitnych, odważnych i wrażliwych właścicieli małych i średnich oficyn wydawniczych, którzy dbają zarówno o kunszt edytorski jak i mistrzostwo ilustracji oraz tekstu. A także – co oczywiste – dla ich czytelników, szczególnie tych najmłodszych.

Podczas targów odbędą się liczne spotkania ze znanymi i lubianymi autorkami książek i ilustracji, a także promotorami i promotorkami literatury dziecięcej. Wśród gości znaleźli się między innymi: Justyna Bednarek, Rafał Kosik, Ola i Daniel Mizielińscy, Piotr Socha, Marianna Sztyma oraz Józef Wilkoń.

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć TUTAJ. Uwaga, na poszczególne spotkania obowiązują zapisy!