Aktualności

13.02.2020

Ukazała się płyta „Herbert 3.0”

Program 3 Polskiego Radia, Fundacja Świętego Mikołaja i Narodowe Centrum Kultury przygotowały program specjalnego koncertu, do udziału w którym zaproszono wykonawców polskiej sceny muzycznej, poruszających się w różnych gatunkach muzycznych. Poproszono ich o napisanie muzyki i zinterpretowanie wybranego przez siebie wiersza Zbigniewa Herberta.

Zaproszenie do wzięcia udziału w koncercie „Herbert 3.0” przyjęli: Marcin „abradAb” Marten, Mela Koteluk, Król, Limboski, Czesław Mozil, Skubas, Justyna Święs (The Dumplings), Wojciech Waglewski i Krzysztof Zalewski, przyjacielem wydarzenia był Paweł „Pablopavo” Sołtys, a artystycznym opiekunem przedsięwzięcia Miłosz Wośko – kompozytor i producent, który czuwał nad spójnością aranżacyjną projektu.

W trakcie koncertu, który odbył się 22 grudnia 2018 roku w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej, zagrała również Orkiestra Kameralna Miasta Tychy Aukso (12 osób) oraz czteroosobowa sekcja dęta. Materiał muzyczny zarejestrowany podczas koncertu został zamieszczony w całości na płycie, wydanej nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]