Aktualności

09.11.2022

Trwa nabór do konkursu „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni”

4 listopada ruszył nabór wniosków do udziału w konkursie grantowym dla bibliotek publicznych z całej Polski „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni”. Zakończy się 27 listopada. Zwycięskie placówki zdobędą granty w wysokości 26 140 zł na wynagrodzenia i zakup pomocy dydaktycznych.

Pilotażowa edycja wystartowała w maju 2022 roku. Wzięło w niej udział 20 bibliotek, wyróżniających się zaangażowaniem w pomoc humanitarną i ofertą edukacyjno-rozwojową dla Ukraińców. W ramach programu zrealizowano ponad 1250 zajęć, w których wzięło udział niemal 12 tys. osób. Biblioteki dodatkowo otrzymały wsparcie finansowe i sprzęt.

Wsparcie finansowe umożliwia zatrudnienie wykwalifikowanych nauczycieli, animatorów, zakup potrzebnych materiałów, pokrycie kosztów promocji, zbierania danych o zajęciach i potrzebnych tłumaczeń. Placówki biorące udział w projekcie otrzymują sprzęt: laptopy, tablety, roboty Photon, gry edukacyjne ScottieGo i zestawy do zajęć muzyczno-ruchowych.

„Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni” to innowacyjny projekt społeczno-edukacyjny, integrujący i inkluzywny, umożliwiający dzieciom i młodzieży oraz ich opiekunom zarówno z Ukrainy, jak i z Polski wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji.

W naborze do projektu mogą wziąć udział biblioteki publiczne z całej Polski i inne biblioteki, które są dostępne i otwarte dla wszystkich.

W projekcie istotna jest rola biblioteki jako dobrego, przyjaznego miejsca, które nie tylko wspiera dzieci i młodzież w nauce, ale także pomaga poznawać się, odkrywać pasje, rozwijać zainteresowania i miło spędzać wolny czas.

Projekt realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Save The Children International.

Nabór do udziału w konkursie trwa od 4 do 27 listopada tego roku. Rozstrzygnięcie konkursu zostanie ogłoszone 1 grudnia na stronie www.biblioteki.org.

Więcej informacji: monika.schmeichel@frsi.org.pl, +48-504-991-154.

źródło: PAP, Katarzyna Herbut

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna