Aktualności

08.04.2024

Tina Oziewicz i Aleksandra Zając na targach Festival du Livre Paris

W dniach 12-14 kwietnia w Paryżu odbędą się targi książki Festival du Livre Paris. To ważne na literackiej mapie Francji wydarzenie, które przeznaczone jest zarówno dla pracowników branży, jak i dla czytelników. Instytut Książki ma swój skromny udział w tegorocznej edycji imprezy. 

Wraz z Instytutem Polskim w Paryżu współfinansujemy udział w paryskich targach dwóch polskich twórczyń – Tiny Oziewicz i Aleksandry Zając. Autorki będą promowały wydaną niedawno przez wydawnictwo La Partie kolejną części swojego cyklu książek o uczuciach – „Co robią uczucia nocą” (przekład: Lydia Waleryszak). Wcześniej to samo wydawnictwo opublikowało także przekłady dwóch innych pozycji z serii: „Co robią uczucia?” („Nous, les émotions”) i „Co lubią uczucia?” („La vie secrète des émotions”).

W piątek 12 kwietnia i w niedzielę 14 kwietnia autorki będą podpisywały swoje książki na stoisku zorganizowanym w Grand Palais Éphémère na Polu Marsowym przez Instytut Polski w Paryżu (stoisko B20). 

Z kolei w sobotę 13 kwietnia poprowadzą one warsztaty połączone z podpisywaniem książek. Odbędą się one w dwóch księgarniach: przeznaczonej dla dzieci Le Divan Perché (godz. 10:30-13:00) i w księgarni polskiej La Librairie Polonaise (godz. 16:00-18:00).

Warto wspomnieć, że autorki przylecą do Paryża wprost z Międzynarodowych Targów Książki Dziecięcej w Bolonii, które odbywają się w dniach 8-11 kwietnia.

RP/IK