Aktualności

06.12.2018

Szkolenie dla moderatorów DKK

Już w najbliższy poniedziałek i wtorek odbędzie się szkolenie dla moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki. Wydarzenie otworzy spotkanie z Jakubem Małeckim, jednym z najchętniej czytanych autorów przez dorosłych klubowiczów, a drugiego dnia moderatorzy będą mieli okazję wysłuchać pięciu wykładów na temat współczesnej literatury, pozyskiwania środków i promocji klubów.

W poniedziałek 10 grudnia o 19.30 odbędzie się spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim, które poprowadzi prof. Krzysztof Koehler, historyk literatury i poeta, wicedyrektor Instytutu Książki. Podczas spotkania poznamy między innymi odpowiedzi na pytania: jak to się stało, że autor jeszcze kilka lat temu znany wyłącznie sympatykom fantastyki został autorem bestsellerowej prozy obyczajowej? Co przyczyniło się do tego, że porzucił stabilną pracę w bankowości na rzecz pisania? Gdzie szukał inspiracji przy pracy nad Dygotem, Rdzą czy Śladami?

We wtorek uczestnicy szkolenia będą mogli wysłuchać wykładów dziennikarza, publicysty i historyka Wojciecha Stanisławskiego (opowie o najciekawszych książkach minionego roku), dziennikarza i krytyka literackiego Marcina Kubego (przybliży najważniejsze zjawiska prozatorskie) i specjalisty z Instytutu Książki Jakuba Pacześniaka (przybliży najważniejsze zjawiska poetyckie).

Ponadto odbędą się dwa wykłady poświęcone promocji klubów i pozyskiwaniu dodatkowych środków na działalność. Ten ostatni poprowadzi Robert Kaźmierczak, samorządowiec, wiceburmistrz Jarocina, były dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Urzędu Miasta Poznania, zaś o promocji klubów opowie Małgorzata Grodzicka, wieloletnia koordynatorka programu Dyskusyjne Kluby Książki w województwie świętokrzyskim. Część wykładowa rozpocznie się o godzinie 8.30.

Szkolenie odbędzie się w Hotelu ibis Styles w Warszawie przy ul. Grzybowskiej 43.