Aktualności

grafika: Più libri più liberi
24.06.2024

Stypendia dla wydawców zainteresowanych udziałem w Targach Książki w Rzymie

Organizatorzy zapraszają polskich wydawców do wzięcia udziału w Międzynarodowych Targach Książki „Più libri più liberii” w Rzymie, które odbędą się w dniach 4-8 grudnia. Zainteresowani mogą skorzystać z programu stypendialnego, dzięki któremu ich pobyt na targach zostanie sfinansowany przez stronę włoską. Czas na wysyłanie zgłoszeń upłynie 28 czerwca.

Organizatorzy zapraszają do udziału w programie polskich wydawców wszystkich kategorii literackich, którzy są zainteresowani nawiązaniem kontaktów z włoskimi wydawnictwami. Stypendia proponowane polskim wydawcom stanowią formę programu wzajemnościowego, który ma związek z udziałem Włoch jako gościa honorowego na tegorocznych Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie.

Jak przekazują organizatorzy, priorytetowo będą traktowane wydawnictwa zainteresowane wydawaniem włoskiej literatury w Polsce i wydawnictwa, których katalog zawiera już włoskie książki. Łącznie do wzięcia udziału w programie ma zostać zaproszonych około sześciu wydawców z Polski.

Wzięcie udziału w programie zagwarantuje uczestnikom m.in.: bezpłatny przelot do Rzymu i z powrotem, 5 noclegów w hotelu, serię spotkań i wizyt z włoskimi wydawcami i księgarzami, darmowy dostęp do platformy pozwalającej na umówienie spotkań jeszcze przed rozpoczęciem targów, udział w konferencji poświęconej włoskiemu rynkowi książki oraz darmowy wstęp na targi, który będzie ważny przez wszystkie dni ich trwania.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć TUTAJ.

Zgłoszenia należy wysyłać przez formularz, który jest dostępny TUTAJ.

RP/IK