Aktualności

Polskie Radio Dzieciom kończy siedem lat, mat. Polskie Radio
01.04.2022

Siódme urodziny Polskiego Radia Dzieciom

Dziś Polskie Radio Dzieciom kończy siedem lat! Z tej okazji dziennikarze stacji zapraszają na wyjątkowe audycje urodzinowe, na słuchaczy czeka moc niespodzianek i atrakcyjnych upominków, zaś my – Instytut Książki – chcielibyśmy życzyć wszystkim dziennikarzom i pracownikom radia wielu sukcesów i satysfakcji z pracy, a także podziękować za dotychczasową, niezwykle owocną współpracę.

Już 30 marca Polskie Radia Dzieciom rozpoczęło wielkie świętowanie! Stacja zaprosiła na emisję słuchowiska „Kłapouchy obchodzi urodziny” Alana Alexandra Milne, w reżyserii Zdzisława Dąbrowskiego i adaptacji Barbary Zembrzuskiej, TPR, 1986r. Występują: Milde Ewa -Sowa Przemądrzała, Kociniak Marian - Kubuś Puchatek, Górka Stanisław - Kłapouchy, Dreger Ryszard - Prosiaczek, Bukowski Michał – Krzyś. Emisja słuchowiska od środy do piątku o godz. 14.00.

31 marca na antenie stacji wyjątkowe wydanie „TOP Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom” (godz. 15.00-18.00), gdzie zaprezentowane zostały piosenki, które zdobyły najwięcej głosów. Przez cały rok słuchacze stacji głosowali na swoje ulubione utwory i zdecydowali tym samym, które z nich staną na szczycie zestawienia. 20 piosenek, które dostały najwięcej głosów poznać będzie można już w najbliższy czwartek. Prowadzenie - Zbigniew Kozłowski.

1 i 2 kwietnia dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom wezmą udział w dwóch festiwalach artystycznych dla dzieci. 1 kwietnia będą na XVI Ogólnopolskim Integracyjnym Festiwalu Tańca i Piosenki „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna”, skąd Patryk Bartoszewski poprowadzi plenerowy „Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom” (godz. 15.00-17.00). W trakcie audycji rozmowy z uczestnikami festiwalu oraz zagadki urodzinowe. Także w sobotę 2 kwietnia o godz. 10:00 plenerowa audycja z Chrzanowa. Tego dnia dziennikarze stacji będą również uczestniczylli w XIX Europejskim Integracyjnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA - Sosnowiec 2022 pod dyrekcją artystyczną Jacka Cygana. W jury zasiada dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom - Martyna Chuderska. Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym obydwu wydarzeń.

2 kwietnia w „Dawno, dawno temu” (godz. 15.00-16.00) Marta Powałowska przypomni audycje archiwalne stacji: „Spacer z Kaziem”, „Mali zawodowcy”, „Jak to działa”, „Wiewiórka Basia rozgryza świat”, „Spotkania z klasyką” oraz „Klub Małego Krytyka”, a dzień później w „Zapraszamy do stołu” (godz. 15.00-16.00) pojawi się tort urodzinowy.

Słuchacze, którzy zadzwonią złożyć życzenia urodzinowe, otrzymają upominki.

Warto w tym miejscu także wspomnieć, że w 2020 roku piosenka „Mała książka – wielki człowiek” gościła na szczycie listy przebojów Polskiego Radia Dzieciom, pod patronatem Instytutu Książki w minionym roku odbywało się „Gwiazdkopisanie” – świąteczny konkurs literacko-plastyczny PRD, obecnie zaś radio jest patronem naszej akcji „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”. Ponadto w audycjach PRD wielokrotnie gościli pracownicy Instytutu Książki.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: „Bajki opowiadane przez dzieci” oraz „Opowieści ludów świata”, jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską