Aktualności

28.01.2022

Seminarium „Wyspa Książka” w kwietniu

„Wyspa Książka. Międzynarodowe seminarium dla bibliotekarzy/ek i edukatorów/ek to kolejne wydarzenie w ramach projektu „Wyspa książka – kierunek Północ”. Odbędzie się ono 21-22 kwietnia 2022 roku w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA.

W czasie międzynarodowego seminarium dla bibliotekarzy/ek i edukatorów/ek organizatorzy planują realizację 16 warsztatów pokazowych oraz prezentacji na temat nowych trendów pracy z dziećmi reprezentującymi różne grupy wiekowe. Edukatorzy/ki poprowadzą warsztaty z udziałem zorganizowanych grup szkolnych, podczas których pokażą, jak pracować z dziećmi, by rozbudzić ich zainteresowanie książką. Warsztatom będzie się przyglądał doświadczony metodyk, który po każdych zajęciach omówi ich tematykę, wykorzystane metody i dostosowanie do grupy wiekowej oraz ustosunkuje się do spostrzeżeń innych uczestników.

Seminarium będzie okazją do obserwacji bibliotekarzy/ek podczas działań z dziećmi, do zaprezentowania innowacyjnych metod w pracy z literaturą dziecięcą oraz do wymiany doświadczeń. Szkolenie przyczyni się do wzrostu kompetencji w obszarze  pracy z czytelnikiem dziecięcym oraz ułatwi dotarcie do nowych grup odbiorców. Planowana jest publikacja online scenariuszy zajęć zrealizowanych w czasie seminarium.

Organizatorzy prowadzą obecnie nabór dla prelegentów i prowadzących warsztaty – więcej informacji na ten temat pod tym adresem.

Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/1oxHDKIuZ

Projekt prowadzi Miejska Biblioteka Publiczna im. T. Różewicza we Wrocławiu, a jego partnerami są Fundacja Czas Dzieci, Stord Kulturhus w Norwegii oraz Fundacja Go'nAct.

Projekt dofinansowany został w ramach Działania 2 Poprawa dostępu do kultury i sztuki Programu Kultura w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.