Aktualności

grafika konkursu
19.04.2024

Rusza nabór do 6. edycji konkursu Zwyrtała na najlepszy pomysł promujący czytanie

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival w Rabce Zdroju zapraszają do nadsyłania zgłoszeń do szóstej edycji konkursu Zwyrtała na najlepszy pomysł promujący czytanie.

Laureatem konkursu może zostać osoba (lub grupa osób), niezależnie od wieku i miejsca działania, której pomysł zachwyci konkursowe jury w składzie: prof. Anna Janus-Sitarz, prof. Grzegorz Leszczyński, pan Konstanty Przybora. Aby wziąć udział, należy zapoznać się z regulaminem konkursu oraz wypełnić i przysłać do 15 maja 2024 r., pocztą tradycyjną lub mailowo, krótki formularz z opisem projektu.

Główna nagroda to: tytuł zwycięzcy konkursu i dyplom, wykonany na podstawie linorytu autorstwa Jerzego Koleckiego, oraz ufundowany przez Uzdrowisko Rabka S.A. dwudniowy pobyt z osobą towarzyszącą w Medical SPA „Rabczański Zdrój” z wyżywieniem i pakietem zabiegów SPA. W puli nagród znalazł się także wyjazd dla trzech osób na festiwal literacki „Lesenetz” do Hamburga oraz pięć zestawów naturalnych kosmetyków na bazie rabczańskiej solanki.

Konkurs organizowany jest w ramach Rabka Festival – Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej, który odbędzie się w tym roku w dniach 17-20 lipca. Temat przewodni festiwalu brzmi: „Książki i marzenia zmieniają świat”.

Regulamin i formularz znajdują się na stronie imprezy.

KC / źródło: Rabka Festival