Aktualności

03.11.2020

Premiera spektaklu „Śledztwo” na podstawie powieści Stanisława Lema

„Śledztwo” na podstawie prozy Stanisława Lema to najnowsza koprodukcja Wrocławskiego Teatru Współczesnego oraz Teatru Ad Spectatores. Premiera spektaklu odbędzie się w środę w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu.

Spektakl w reżyserii Maciej Masztalskiego jest teatralną adaptacją jednej z dwóch powieści kryminalnych w dorobku Stanisława Lema.

Jak podkreślają twórcy spektaklu, akcja powieści Lema toczy się toczy się w męskim świeci brytyjskiej policji, a    punktem wyjścia do pracy nad przedstawieniem, było obsadzenie w głównych rolach wyłącznie kobiet.

Fabuła „Śledztwa” osadzona jest w realiach angielskiej prowincji. W kostnicach w małych miejscowościach ma miejsce seria niewyjaśnionych zdarzeń - zwłoki zmieniają swoje położenie, a w jednym z przypadków przepadają bez śladu. Zagadkę ma wyjaśnić jednostka Scotland Yardu.

Spektakl powstał w koprodukcji Wrocławskiego Teatru Współczesnego oraz Teatru Ad Spectatores, przy współpracy Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu oraz Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

Premiera odbędzie się w środę w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu.

źródło: PAP, Piotr Doczekalski

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna