Aktualności

fot. Starward Industries
14.06.2022

Powstaje gra komputerowa na podstawie powieści Stanisława Lema

Przygotowywana przez polskich twórców gra „The Invincible” na podstawie powieści Stanisława Lema pt. „Niezwyciężony” będzie połączeniem gry fabularnej, logicznej i dreszczowca science-fiction. Jej premiera zapowiadana jest na 2023 rok.

Tytuł, nad którym pracuje Starward Industries właśnie pozyskał wydawcę – 11 bit studios, czyli jedną z najciekawszych i najszybciej rozwijających się firm w polskiej branży gamingowej. Będzie ona odpowiadała za wsparcie produkcji, testy jakościowe gry, a także jej promocję i dystrybucję na najważniejszych platformach. Według zapowiedzi twórców, w „The Invincible” będzie można zagrać na komputerach PC oraz konsolach Playstation 5 i Xbox Series X|S.

Fabuła gry jest luźno oparta o jedną z najsłynniejszych powieści polskiego mistrza science fiction. Wiadomo, że gracz wcieli się w postać astrobiolożki o imieniu Yasna, która budzi się z amnezją na odległej planecie Regis III i stara się odnaleźć resztę przybyłej tu ekspedycji naukowej. Szybko okazuje się jednak, że planetę zamieszkują ewoluujące roboty, które atakują wszystko, co organiczne.

Przedwczoraj został opublikowany film przedstawiający fragmenty rozgrywki, który wskazuje na to, że gra na podstawie powieści Lema będzie audiowizualną ucztą. „The Invincible” zapowiada się bardzo dobrze także z innego powodu – choć pracująca nad nią Starward Industries jest młodą firmą, w jej skład wchodzą ludzie, którzy zdobywali doświadczenie pracując nad największymi polskimi tytułami, takimi jak „Wiedźmin 3”, „Cyberpunk 2077” czy „Dying Light”.