Aktualności

18.01.2023

Polskie ilustratorki zaprezentują się na Targach Książki Dziecięcej w Bolonii

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki Dziecięcej w Bolonii już po raz pięćdziesiąty siódmy odbędzie się doroczna wystawa prac ilustratorów książek dla dzieci z całego świata. W tym roku zaprezentują się na niej dwie polskie artystki – Gosia Herba i Marianna Oklejak.

Międzynarodowe jury Illustrators Exhibition 2023 spośród 4345 zgłoszeń z 91 krajów wybrało 80 ilustratorów, których prace będą prezentowane podczas tegorocznych 60. Międzynarodowych Targów Książki Dziecięcej w Bolonii. Obok artystek z Polski na wystawie znajdą się prace ilustratorów z 27 krajów świata.

Jak co roku, prace wyróżnionych ilustratorów i ilustratorek zostaną także wydrukowane w katalogu wystawy zatytułowanym „Illustrators Annual”. Zostanie on przetłumaczony na kilka języków i będzie dystrybuowany na całym świecie. Na okładce katalogu znajdzie się praca Suzy Lee, południowokoreańskiej ilustratorki, zwyciężczyni prestiżowej Nagrody im. Hansa Christiana Andersena 2022.

„Targi Książki Dziecięcej w Bolonii są głęboko zaangażowane w budowanie mostów między krajami i kulturami, dążąc do celu, jakim jest promowanie wartościowej ilustracji i literatury dziecięcej oraz zapewnienie przestrzeni do dialogu i wymiany doświadczeń. Tym zasadom jesteśmy wierni już od 60” – napisali organizatorzy targów, ogłaszając listę artystów zakwalifikowanych na tegoroczną wystawę.

60. Międzynarodowe Targów Książki Dziecięcej w Bolonii odbędą się w dniach 6-9 marca 2023. Katalog „Illustrators Annual 2023” trafi do sprzedaży od 6 marca.