Aktualności

09.06.2023

„Po drugiej stronie okna” Anny Czerwińskiej-Rydel po chińsku ze wsparciem Instytutu Książki

Na Tajwanie ukazał się przekład książki „Po drugiej stronie okna. Opowieść o Januszu Korczaku” autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel. Wydanie książki przetłumaczonej na chiński tradycyjny przez Wei-Yun Lin-Górecką wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Książka „Po drugiej stronie okna. Opowieść o Januszu Korczaku” ukazała się nakładem wydawnictwa WordField Publishing Ltd., a Division of Walkers Cultural Enterprise LTD. Zgodnie z tytułem, jest to biografia wybitnego pedagoga, działacza społecznego i pisarza, napisana z myślą o przedstawieniu jego postaci dzieciom i młodzieży.

Anna Czerwińska-Rydel z wykształcenia jest muzyczką i pedagożką, a swoją wiedzę lubi wykorzystywać jako autorka audycji radiowych i książek dla młodszych czytelników (których ma na koncie kilkadziesiąt). Do jej innych najbardziej znanych książek należą: „Wielki Karol i mały Lolek” (z Ewą Poklewską-Koziełło), „Moc czekolady. Opowieść o Wedlach i czekoladzie”, „W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie” (z Dorotą Łoskot-Cichocką) czy „Wszystko gra” (z Martą Ignerską).