Aktualności

W ubiegły piątek w Supraślu oficjalnie otwarto nowy budynek Biblioteki Publicznej. Koszt inwestycji wyniósł 4,5 mln zł, a przedsięwcięcie zostało dofinansowane na 2 mln zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”. Operatorem priorytetu jest Instytut Książki.

Budowa biblioteki ruszyła w październiku 2019 roku, a zakończyła pod koniec ubiegłego roku. Ze względu na sytuację epidemiczną uroczyste otwarcie odbyło się jednak dopiero w ubiegłym tygodniu. Z ramienia Instytutu Książki wzięli w nim udział kierownik działu komunikacji i promocji Łukasz Jarocki i pracujący przy dedykowanym bibliotekom programie MAK+ Daniel Bednarz.

„Biblioteka w Supraślu, o czym mieszkańcy z pewnością zdążyli się przekonać, bo przecież działa ona już od końca ubiegłego roku, we wspaniały sposób łączy nowoczesność z tradycją. To obiekt, który wspaniale wpisuje się w tutejsze tradycje architektoniczne, nawiązując do zabytkowego domu fabryki Buchholtzów. Ale choć możemy zachwycać się samym budynkiem, najważniejsze jest to, że Supraśl zyskał właśnie bibliotekę, na jaką zasługuje – przestronną, umożliwiającą utworzenie prawdziwego centrum życia społecznego, kulturalnego i informacyjnego gminy, mogącą zaoferować wszystkim mieszkańcom łatwy i pełny dostęp do szerokiej oferty literackiej i kulturalnej – jednym słowem: prawdziwą bibliotekę na miarę XXI wieku” – napisał w liście gratulacyjnym do władz biblioteki dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski.

Zapraszamy do obejrzenia relacji przygotowanej przez TVP3 Białystok. Reportaż Damiana Tworowskiego znaleźć można pod tym adresem: https://bialystok.tvp.pl/56031057/nie-tylko-ksiazki-ale-tez-supraskie-skarby-beda-w-nowej-bibliotece 

Poniżej zaś Biblioteka Publiczna w obiektywie Daniela Bednarza: