Aktualności

23.06.2022

Ostatni tydzień zgłoszeń do programu „Certyfikat dla małych księgarni"

Tylko do 30 czerwca można zgłaszać się do udziału w programie „Certyfikat dla małych księgarni”. Jest to program Instytutu Książki, którego celem jest wsparcie małych księgarń oraz wzmocnienie ich roli jako placówek aktywnie promujących czytelnictwo i kulturę w lokalnych społecznościach. W ramach programu można uzyskać nawet 40 tys. zł!

W ramach programu można ubiegać się o wsparcie finansowe m.in. na promocję, konsulting i doradztwo, sprzęt i wyposażenie księgarni, realizację planu proczytelniczego (np. organizację spotkań autorskich), a także koszty stałe związane z prowadzeniem księgarni. Co ważne, żeby otrzymać wsparcie finansowe, nie jest wymagane posiadanie wkładu własnego.

To już druga edycja programu po pilotażowej, która miała miejsce w ubiegłym roku. W porównaniu do zeszłorocznej edycji znacznie uproszczono procedurę aplikowania – wystarczy wypełnić odpowiedni formularz dostępny online – a także doprecyzowano wiele niejasności. Ze zgłaszania się do tegorocznej edycji programu wyłączeni są tylko jego beneficjenci w roku ubiegłym.

Wsparcie finansowe zadania wynosi do 40 000,00 zł w podziale na dwa lata budżetowe – w roku 2022 – 60% wnioskowanej kwoty wsparcia finansowego, w roku 2023 r. – 40% wnioskowanej kwoty wsparcia finansowego, a finansowy wkład własny w realizowanym zadaniu nie jest wymagany. Wniosek może dotyczyć jednego lub więcej niż jednego lokalu księgarni.

Wszystkich chętnych raz jeszcze zapraszamy do wysyłania zgłoszeń!

Szczegółowe informacje o programie, w tym formularz wniosku oraz treść regulaminu, można znaleźć TUTAJ.