Aktualności

04.08.2020

Ojce i Dziatki tym razem w Opolu

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki został zainaugurowany 23 lipca w Sopocie w czasie rejsu statkiem o wdzięcznej nazwie „Pirat”. Wydarzenia festiwalowe na Pomorzu odbywały się do 26 lipca. Kolejna odsłona Festiwalu już w najbliższą sobotę 8 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

Wśród gości znaleźli się Marcin Kozioł, który opowie dzieciom o swojej serii książek o Wombacie Maksymilianie, Tomasz Broda, który poprowadzi warsztaty, a także Pan Poeta, który w ramach #CzytankiNaCzasie przeczyta swoją opowieść o Pawiu.

Wydawnictwo Wilga zaplanowało wirtualne rozmowy z Martą Kisiel i Patrycją Wojtkowiak-Skórą, a wczesnym wieczorem na fanpage’u Festiwalu zostanie zaprezentowany video DIY z Natalią Uryniuk, która pokaże jak przygotować artystyczną łatę.

Festiwalowi towarzyszy wystawa „Kotki, liski, tygryski… czytam o wszystkim!”, którą przygotował Instytut Książki i podczas której prezentowane są ilustracje Józefa Wilkonia z książki „Pierwsze czytanki dla…”, będącej częścią bibliotecznej odsłony kampanii „Mała książka – wielki człowiek” .

Pełny program festiwalu w Opolu znajduje się na stronie imprezy.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Rezerwacja jest obowiązkowa.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]