Aktualności

03.08.2022

Odbyły się dwa spotkania dla beneficjentów „Certyfikatu dla małych księgarni"

W ubiegłym tygodniu odbyły się dwa wirtualne spotkania dla beneficjentów tegorocznej edycji „Certyfikatu dla małych księgarni". Były one szansą na rozwianie wątpliwości, zadawanie pytań, dzielenie się pomysłami.

Ewa Gąsior, specjalistka z zespołu Instytutu Książki odpowiedzialnego za wdrażanie tego programu, w trakcie spotkania przybliżyła beneficjentom zasady realizacji zadań. Przekazała porady i podpowiedzi, przypomniała o obowiązkach, uwrażliwiła na kwestie związane z rozliczaniem wydatków, zapoznała z zasadami przygotowywania materiałów promocyjnych i informacyjnych.

Niezmiernie cieszy nas duże zainteresowanie spotkaniami informacyjnymi, jesteśmy przekonani, że to dobry sposób na wymianę doświadczeń, możliwość zadania nurtujących pytań, poznania się.

 Wszystkich beneficjentów tegorocznej edycji „Certyfikatu dla małych księgarni" już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych, planowanych spotkaniach online.

Jeszcze jesienią odbędą się spotkania poświęcone rozliczeniom częściowym – dokładne terminy ogłosimy ze stosownym wyprzedzeniem. Czekamy też na propozycje tematyczne szkoleń od wszystkich beneficjentów programu – chętnie przygotujemy spotkanie, które będzie odpowiedzią na konkretne pomysły i potrzeby.

Szkolenia zawsze odbywają się w godzinach dostosowanych do czasu wolnego beneficjentów – albo rano, albo wczesnym wieczorem. Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom beneficjentów i jak najmniej kolidować z czasem, który poświęcają na obsługę klientów swoich księgarni.

Jednocześnie przypominamy, że do 29 sierpnia potrwa dodatkowy nabór wniosków do programu „Certyfikat dla małych księgarni”, który ogłosiliśmy w zeszłym tygodniu. Dzięki niemu kameralne księgarnie z całego kraju mogą otrzymać do 40 tys. złotych dofinansowania m.in. na czynsz, zakup wyposażenia i promocję. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naborze!

Wszystkie niezbędne informacje o programie można znaleźć TUTAJ.