Aktualności

16.02.2022

Nabór do VIII edycji Nagrody Conrada ogłoszony

Nagroda Conrada to wyróżnienie, które ma na celu zarówno wspieranie młodych autorów, jak i zachęcanie wydawnictw do publikowania książek twórców rozpoczynających pisarską karierę. Tradycyjnie w ostatni dzień Festiwalu Conrada poznamy laureatkę bądź laureata konkursu. Do końca kwietnia 2022 roku organizatorzy czekają na zgłoszenia książek prozatorskich autorów debiutujących w 2021 roku.

Zwycięzca lub zwyciężczyni konkursu otrzyma statuetkę, nagrodę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych, miesięczny pobyt rezydencjalny w Krakowie oraz kampanię promocyjną wyróżnionej książki na łamach „Tygodnika Powszechnego”. Publikacje mogą zgłaszać zarówno sami autorzy, jak i wydawcy. 

Dotychczasowe laureatki Nagrody Conrada to Liliana Hermetz za książkę Alicyjka (Nisza), Żanna Słoniowska za Dom z witrażem (Znak Literanova), Anna Cieplak za Ma być czysto (Wydawnictwo Krytyki Politycznej), Weronika Gogola za Po trochu (Wydawnictwo Książkowe Klimaty), Olga Hund za Psy ras drobnych (Korporacja Ha!art), Dorota Kotas za Pustostany (Niebieska Studnia), Elżbieta Łapczyńska za Bestiariusz nowohucki (Biuro Literackie).  

Zgłoszenie powinno zawierać: tytuł książki, imię i nazwisko autorki/autora, nazwę wydawcy, rok wydania, numer ISBN. 

Do zgłoszenia należy dołączyć 8 egzemplarzy książki, a także przesłać jej wersję elektronicznej do sekretarza Nagrody Joanny Szulborskiej-Łukaszewicz, joanna.szulborska@um.krakow.pl 

Propozycje konkursowe należy składać drogą pocztową pod adresem: 

KBF, Kraków Miasto Literatury UNESCO
ul. Bracka 2/5
31-005 Kraków 
(z dopiskiem „Nagroda Conrada”). 

Zgłoszenia można przesyłać do 30 kwietnia 2022 roku. O przyjęciu decyduje data stempla pocztowego. Nagroda Conrada jest częścią miejskiego programu wsparcia debiutów Krakowa Miasta Literatury UNESCO i stanowi wspólne przedsięwzięcie Miasta Krakowa, KBF oraz Fundacji Tygodnika Powszechnego.