Aktualności

08.05.2023

Nabór do programu rezydencji komiksowych w Krakowie i Angoulême

Ruszył nabór do międzynarodowego programu rezydencjalnego dla artystów i artystek komiksowych związanych z Krakowem. Program jest efektem współpracy dwóch Miast Literatury UNESCO – Krakowa i Angoulême.

W ramach programu partnerskiego dwóch miast jedna osoba z Polski spędzi sierpień w Angoulême, a miesiąc wcześniej, w lipcu, Kraków będzie gościł twórcę lub twórczynię z Francji.

Nabór skierowany jest do artystów i artystek, którzy mają na swoim koncie debiut komiksowy, są związani z Krakowem i aktywnie uczestniczą w inicjatywach związanych z komiksem. Poza zakwaterowaniem i zwrotem kosztów przejazdu uczestniczki i uczestnicy otrzymają także stypendium. Rezydencje mają na celu wsparcie młodych artystów i artystek poprzez zapewnienie im dogodnych warunków, by przez miesiąc mogli poświęcić się pracy twórczej.

Program jest częścią całorocznego programu rezydencji literackich Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Parterami strategicznymi programu są: Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, które odpowiada za przebieg rezydencji w Krakowie, oraz Cité internationale de la bande dessinée et de l’image, które odpowiada za przebieg rezydencji w Angoulême.

Zgłoszenia zawierające wypełniony furmularz (dostępny TUTAJ) i krótkie portfolio należy przesyłać do 14 maja 2023 na adres: residencies@miastoliteratury.pl.

źródło: Kraków Miasto Literatury UNESCO