Aktualności

fot. Dominik Musiałek
03.03.2023

Muzeum Gombrowicza z nowym cyklem spotkań z pisarzami

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza na nowy cykl spotkań z pisarzami zatytułowany „Literatura według…”. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższą niedzielę 5 marca o godzinie 17:00, a jego bohaterem będzie Marcin Wicha.

Kolejne spotkania odbędą się 26 marca i 16 kwietnia. Bohaterem pierwszego z nich będzie Piotr Sommer, a drugiego – Zyta Rudzka. Wszystkie spotkania wchodzące w skład cyklu poprowadzi dziennikarka i krytyczka literacka Justyna Sobolewska. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Dla wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w wydarzeniu przygotowany zostanie bezpłatny autobus z Radomia do Wsoli i z powrotem (odjedzie z przystanku Chrobrego / Czysta, obok galerii handlowych (kierunek Michałów) o godzinie 16.20, a do Radomia wróci bezpośrednio po spotkaniu).

„Moi rozmówcy, pisarze, których szczególnie cenię, bez wątpienia należą do literackiej ekstraklasy. Ważne jest dla nich to, co dzieje się w języku – ustanawiają czasem nowe porządki w zdaniu – jak Zyta Rudzka, albo jak Piotr Sommer w wierszach – zaczepnie wychylają się w stronę niespodziewanych znaczeń słów, bo chodzi o to, jak u Marcina Wichy, żeby dać się językowi zaskoczyć. I wydobyć z niego niespodziewane pokłady. Jak im się to udaje? O tym też będziemy rozmawiać” – zachęca do udziału w spotkaniach Justyna Sobolewska.