Aktualności

13.09.2022

Międzynarodowe Targi Książki Dziecięcej w Bolonii zaprezentują literaturę dla dorosłych

Organizatorzy Międzynarodowych Targów Książki Dziecięcej w Bolonii (Bologna Children’s Book Fair) zapowiadają, że w 2023 roku po raz pierwszy w historii zaprezentują także sektor z literaturą dla dorosłych. Zmiana uświetni 60. rocznicę targów, która przypada właśnie w przyszłym roku.

„Nasze Centro Agenti Letterari (Centrum Agentów Literackich) od lat odnosi wielki sukces i uważamy, że jego naturalną ewolucją jest otwarcie się na szerszą publiczność profesjonalistów z sektora praw. Zapewnienie nowych możliwości dla całej branży wydawniczej to świetny sposób na uczczenie wyjątkowych urodzin BCBF” – tak o decyzji powiedziała Elena Pasoli, dyrektorka Międzynarodowych Targów Książki Dziecięcej w Bolonii.

Wymiana praw jest centralnym elementem targów książki. Ważną rolę w tym istotnym aspekcie ekosystemu wydawniczego odgrywa Bologna Global Rights Exchange (GRE), czyli platforma cyfrowa, zrodzona w okresie pandemii, która pozwoliła wystawcom i odwiedzającym na dalszą prezentację, odkrywanie i wymianę praw na całym świecie, mimo że nie można było spotkać się osobiście.

„Ułatwi to wielu profesjonalistom wybór Bolonii” – komentuje Paula Peretti z Agencji Literackiej Peretti z Kolonii dla serwisu Börsenblatt. „Ale ci, którzy głównie handlują tytułami dla dorosłych, będą nadal preferować Londyn”.

Międzynarodowe Targi Książki Dziecięcej w Bolonii odbędą się w dniach 6-9 marca 2023 roku.

źródło: Rynek-Ksiazki.pl