Aktualności

12.05.2021

Majowy cykl spotkań online „PrzySłowie” z Mazowieckiego Instytutu Kultury

Mazowiecki Instytut Kultury zainaugurował majowy cykl spotkań online pt. „PrzySłowie”. Do rozmowy zaprosiliśmy Mistrzów Słowa. ludzi, dla których język jest narzędziem pracy, partnerem i przyjacielem w codziennym życiu – poinformowała Magdalena Denko z MIK.

„Przy kawie, przy herbacie, przy okazji, przy obcych i znajomych – każda rozmowa jest inna. A gdyby tak spotkać się przy słowie? Porozmawiać o jego sile, smaku i magicznej mocy. O tym, które słowa się lubi, a których chcielibyśmy unikać; o języku, który nas otacza, i naszym stosunku do niego. Tego wszystkiego dowiemy się w kolejnych majowych odsłonach cyklu »PrzySłowie«” – czytamy w zapowiedzi spotkań.

Do udziału w cyklu zaproszono: aktorkę Maję Komorowską, ilustratora książek Józefa Wilkonia, lektorkę Krystynę Czubówną, reportera Mariusza Szczygła i pisarkę Manuelę Gretkowską.

„Z Mistrzami Słowa o języku i nie tylko, rozmawia członek Zespołu Retoryki i Komunikacji Publicznej Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN Mateusz Adamczyk” – napisano.

Po spotkaniu z Mają Komorowską (6 maja, do obejrzenia na kanale YouTube MIK) na 13 maja na godz. 19 zaplanowano na kanale YouTube MIK rozmowę z ilustratorem, malarzem, rzeźbiarzem, autorem scenografii Józefem Wilkoniem.

20 maja o godz. 19 na kanale YouTube MIK odbędzie się rozmowa z dziennikarką, prezenterką programów informacyjnych, lektorką filmów przyrodniczych i audycji radiowych Krystyną Czubówną.

Na 27 maja zaplanowano rozmowę z reporterem i felietonistą, związanym z „Gazetą Wyborczą” i jej reporterskim dodatkiem „Duży Format”, laureatem m.in. Europejskiej Nagrody Literackiej 2009 za książkę „Gottland” Mariuszem Szczygłem.

31 maja o godz. 19 na kanale YouTube MIK rozpocznie się rozmowa z pisarką, scenarzystką i felietonistką Manuelą Gretkowską.

Pomysłodawcami cyklu „PrzySłowie” są Elżbieta Szymańska i Mateusz Adamczyk.

Filmy z transkrypcją będą dostępne na kanale YouTube MIK.

źródło: PAP, Grzegorz Janikowski

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna