Aktualności

09.07.2024

Kraków Miasto Literatury UNESCO zaprasza na Kurs Pisania Powieści 2024/25

Organizowany przez Kraków Miasto Literatury UNESCO Kurs Pisania Powieści jest kierowany do początkujących autorów, chcących w towarzystwie doświadczonych redaktorów pracować nad warsztatem, który pozwoli im na napisanie swojej pierwszej (lub kolejnej) powieści.

Tegoroczna, już dziesiąta edycja Kursu Pisania Powieści odbędzie się pod hasłem „Fikcje. Style i narracje” i potrwa od października 2024 do czerwca 2025 roku. Uczestnicy i uczestniczki warsztatów będą spotykać się z prowadzącymi na weekendowych zjazdach w Pałacu Potockich w Krakowie.

Kurs będzie w tym roku prowadzony przez dwójkę doświadczonych redaktorów – Filipa Modrzejewskiego i Martę Syrwid. To oni poprowadzą zajęcia w grupie warsztatowej i pomogą początkującym autorom doszlifować ich pomysły i warsztat podczas indywidualnych konsultacji. Jako uzupełnienie zajęć z redaktorami zaplanowano spotkania i warsztaty z Barbarą Sadurską, Barbarą Woźniak, Pawłem Goźlińskim i Anną Rucińską-Barnaś.

Organizatorzy obiecują, że z literackich fragmentów powstałych w czasie Kursu stworzą Antologię Kursu Pisania, którą roześlą do czołowych wydawców w kraju wraz z rekomendacjami dotyczącymi najbardziej obiecujących absolwentów.

Aby wziąć udział w kursie, należy przesłać organizatorom streszczenia fabuły planowanej powieści (300-400 słów ze spacjami) oraz fragment tej powieści o długości maksymalnie pięciu stron znormalizowanego maszynopisu (9000 znaków ze spacjami). W następnym etapie wybrani uczestnicy zostaną poproszeni o przesłanie organizatorom wypełnionego kwestionariusza i swojego CV.

Warunkiem wzięcia udziału w kursie jest wniesienie opłaty w wysokości 3000 zł. Rekrutacja potrwa do 16 sierpnia.

Więcej informacji na temat Kursu Pisania Powieści i potrzebne dokumenty można znaleźć TUTAJ.

RP / źródło: Kraków Miasto Literatury UNESCO